baterie do wózków widłowych

Prostownik trakcyjny – zastosowanie

Prostownik trakcyjny stanowi jeden z ważniejszych elementów układu zasilania elektrycznego, gdy chodzi o wózki widłowe. Jego zastosowanie polega więc na odpowiednim ładowaniu baterii wskazanego sprzętu.

Wiadomym jest bowiem, że całość jego działania wpływa nie tylko na jej bezawaryjność, ale i żywotność, a także koszty związane z jej działaniem. Krótko mówiąc – dzięki prostownikowi możliwe jest wprawienie w ruch maszyny. A ta jak wiadomo niezbędna jest na halach produkcyjnych, w dużych magazynach i sklepach, czyli wszędzie tam, gdzie powierzchnia jest znaczna, a praca wymagająca.

Wniosek? Odpowiednio dobrany, a co najważniejsze – skonfigurowany prostownik może zapewnić nie tylko skrócony czas działania, ale i obniżony koszt obsługi baterii. Taki zakup należy traktować więc jak swoistą inwestycje i szukać firmy, która w ofercie posiada wyłącznie produkty najwyższej jakości.

Nowoczesne prostowniki trakcyjne

Dobre firmy przemysłowe posiadają w swojej ofercie różne prostowniki trakcyjne. Między innymi można zaopatrzyć się w tradycyjne prostowniki 50Hz, jak i wysokoczęstotliwościowe HF. Poza tym, dzięki pomocy dostępnych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii niejedna firma umożliwia również całościowy ich serwis. Często usługa ta odnosi się do produktów firmowych, jak i do prostowników innych producentów. Bez znaczenia pozostaje zatem marka, rodzaj problemu z którym zgłasza się klient czy wysokość jego oczekiwań. Kompleksowa i profesjonalna pomoc i tak zostanie mu bowiem udzielona.

Za każdym razem usługa taka obejmuje kolejno czyszczenie, przeglądy, sprawdzania parametrów, a także doposażanie w peryferia. Proponowane rozwiązania niosą możliwość skrócenia czasu ładowania maszyny i wydłużenia żywotności jej baterii. Poza tym, każdy zainteresowany klient może przebierać też w różnorodnych opcjach dodatkowych i specjalnych rozwiązaniach. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym ich propozycjom.

Rozwiązania specjalne i opcje dodatkowe na wyciągnięcie ręki

Wśród specjalnych rozwiązań proponowanych przez firmy przemysłowe wymienić można kolejno: prostowniki w wersji przemysłowej, prostowniki w obudowie o podwyższonym stopniu ochrony, szafy wieloprostownikowe, prostowniki wielonapięciowe, a także prostowniki serwisowe, które posiadają obsługę za pomocą wyświetlacza dotykowego. Poza tym, zdecydować można się też na automatyczne ładowarki i testery baterii oraz napięcia wejściowe AC od 85V.

Dobry producent zapewnia, że może zaoferować również personalizowane rozwiązania, które zbudowane zostaną według dokładnych wytycznych i wymagań poszczególnych klientów. Warto zatem zaznaczyć, że jeśli więc nasza działalność wymaga niestandardowych rozwiązań, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy potencjalne możliwości przedyskutowali z przedstawicielami dobrej firmy.

bateria kwasowo ołowiowa

Z kolei wśród opcji dodatkowych wybrać można pompę EUW, pilot contact, wyświetlacz graficzny z przejrzystym menu, czujnik temperatury, zewnętrzne światło statusu ładowania, zewnętrzy panel sterowania lub komunikację z kontrolerem baterii. Możliwości i rozwiązań jest naprawdę dużo, a ich wybór zależy oczywiście od potrzeb i charakteru naszej działalności.

Pozostałe propozycje i produkty zasilające

W kwestii zasilania, profesjonalna firma swoim klientom proponuje jednak znacznie więcej, niż tylko prostowniki trakcyjne. Działalność bazuje na doświadczeniu i wiedzy specjalistów więc proponowane produkty odznaczają się nie tylko najwyższą jakością, ale i niezawodnością. Wśród nich znajdziemy między innymi falowniki, UPS, omawiane prostowniki, ale też wszelkiego rodzaju baterie zasilające. Gdyby tego było mało, firma oferuje również kompleksową pomoc w budowie własnego Data Center.

Dzięki niej możliwe jest bowiem stworzenie konkretnego projektu, wykonanie, a na końcu w razie potrzeby – serwisowanie.

Coraz częściej korzystamy z usług firm, których oferta ceni sobie zasoby naturalne i zwraca uwagę na wszystkie uwagi i potrzeby klienta. Niezależnie od tego czy z pomocą przedsiębiorstwa chcemy przeprowadzić serwis, stworzyć Data Center czy kupić sterownik trakcyjny, możemy mieć pewność, że nasze wymagania zostaną spełnione. Ciągły rozwój, systematyczne badania i wprowadzanie coraz to nowych innowacji technicznych, to główne cele dobrej firmy. Świadczą o nich zresztą zarówno długotrwałe, jak i krótkotrwałe współprace z wieloma klientami.