napęd do bramy

Przegląd napędów do bram

Bramy przesuwne – zarówno garażowe, jak i wjazdowe – stanowią wielki komfort dla użytkowników danej posesji. Takie rozwiązanie pozwala nam na sterowanie bramą z samochodu, za pomocą pilota bezprzewodowego. Jest to idealna opcja w zimniejsze i deszczowe dni. Dziś, bramy przesuwne nie są niczym nowym. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie tego typu bramy, by ułatwić sobie wjazd do garażu. Możliwość wygodnego powrotu do domu po całym dniu pracy, to luksus, na który dziś może pozwolić sobie każdy z nas.

Przesuwne bramy stanowią element, który może nas trochę kosztować. Warto jednak podkreślić, że w dzisiejszych czasach stawia się przede wszystkim na jakość i oryginalność. Liczy się również wygoda, która możliwa jest do uzyskania dzięki zastosowaniu nowoczesnych produktów.

Rodzaje napędów do bram

Decydując się na zamontowanie wygodnej bramy przesuwnej, musimy wiedzieć, jaki system będzie dla nas najlepszy. Wiele jest bowiem producentów, którzy oferują nam bramy i napędy.

Jak wybrać odpowiednie produkty, by zapewnić sobie wygodę i wytrzymałość bramy? – Najważniejszą czynnością przed zakupem napędu i bramy, jest zapoznanie się z szeroką ofertą, jaką dziś proponuje wiele firm.
Trzeba również pamiętać o tym, by zakupić bramę razem z napędem. Kupując dwa te elementy, mamy pewność, że będą one do siebie pasować.

W przypadku, gdy już posiadamy bramę i chcemy dokupić do niej jedynie napęd, musimy zwrócić uwagę na to, czy dany typ napędu będzie pasował do bramy:

  • Bramy segmentowe górne – w tym przypadku, będziemy mogli zastosować każdy rodzaj napędu. Bramy te są uniwersalne.
  • Bramy segmentowe boczne – przy takiej bramie, napęd jest montowany tuż nad nadprożem otworu lub na bocznej ścianie. Napęd jaki należy dopasować do tego typu bramy, musi się cechować szczególną siłą pchania i ciągnięcia. Zastosowanie odpowiedniego napędu, pozwoli nam również otwierać drzwi na bok.
  • Bramy uchylne – do takich bram można zastosować wszystkie typy napędów, które mają szczególnie dużą moc. Siła napędu musi pasować parametrów bramy. Dziś, możemy zakupić odpowiedni napęd do bramy uchylnej, który montowany jest na skrzydle bramy.
  • Bramy typu wrota – rozwieralne bramy, które otwierane są z obu stron, stanowią największe wyzwanie. Najtrudniej jest bowiem dobrać do nich odpowiedni napęd.

Wybór napędu do bram

Warto zaznaczyć, że napęd, jaki możemy zakupić, należy dopasować do bramy garażowej, jak i wejściowej. Zastosowanie napędów do obu takich bram, pozwoli nam na wygodne powroty do domu i komfortowe użytkowanie bram.

Obecnie, stosowanie napędów do bram przesuwnych czy garażowych, kojarzy nam się z luksusem i wygodą. Ze względu na stale rosnącą popularność tego systemu, ceny napędów oraz bram są coraz bardziej przystępne. Każdy więc może pozwolić sobie na takie komfortowe rozwiązanie.

Aby w odpowiedni sposób dobrać napęd do bramy, musimy zwrócić uwagę na prędkość przesuwu. Najbardziej znaną prędkością, jest 12cm na sekundę. Oprócz prędkości, musimy mieć na uwadze siłę ciągnięcia.

Popularna siła przy napędach, wynosi od 400 do 500 N. Równie ważnym czynnikiem jest temperatura, pod jaką działa napęd. Optymalna temperatura mieści się w przedziale -20°C do +55°C. Bramy i napędy wybiera się zupełnie inaczej, jeśli chcemy dopasować bramę garażową i wjazdową.