dron dji

Ile kosztuje utrzymanie drona, czyli czy zakup tego gadżetu się opłaca?

Popularność dronów stale rośnie. Te niepozorne urządzenia dla wielu osób są narzędziem do wykonywania pracy, a dla innych źródłem świetnej rozrywki i wyjątkowym hobby. Drony pozwalają na nagrywanie filmów oraz wykonywanie naprawdę widowiskowych zdjęć, a także umożliwiają ćwiczenie zręczności i sprawności dzięki konieczności precyzyjnego pilotażu. Czy tego typu gadżet jest dużym wydatkiem? I ile kosztuje naprawa drona w razie jego uszkodzenia? Sprawdź, czy zakup tego typu sprzętu się opłaca!

Innowacyjny gadżet dla amatorów i dla profesjonalistów

Jakiś czas temu drony najczęściej były niewielkie i miały zasięg do kilkunastu metrów. Nie posiadały kamer ani aparatów ani innych ciekawych funkcjonalności i służyły głównie jako zabawka oraz do nauki pilotażu latających urządzeń. Obecnie jednak technologia poszła mocno do przodu i obecnie drony posiadają szereg ciekawych funkcji, mogą działać przez długi czas na jednym ładowaniu i mogą wzbijać się bardzo, bardzo wysoko w celu wykonywania fantastycznych ujęć i nagrywania zapierających dech w piersiach materiałów wideo. Dzięki temu te niepozorne gadżety bardzo często są narzędziem pracy fotografów oraz filmowców, a także podróżników, vlogerów i blogerów oraz szeroko pojętych influencerów. Bardzo często wykorzystywane są do tworzenia reklam, a nawet do wykonywania bardzo ciekawych ujęć wykorzystywanych w filmach i serialach. Profesjonaliści bardzo chętnie wykorzystują ich możliwości w swojej pracy, aby zachwycać klientów oraz wyprzedzać konkurencję. Profesjonalne urządzenia tego typu kosztują od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od rozmiarów, zasięgu, jakości kamery oraz od wydajności baterii.

Oczywiście drony wraz z rozwojem technologii nie przestały być gadżetem wykorzystywanym przez amatorów. Hobbyści oraz początkujący użytkownicy dronów bardzo chętnie spędzają czas na zabawie tymi latającymi urządzeniami oraz na doskonaleniu swoich umiejętności pilotażowych. Drony sprawdzają się świetnie do wykonywania fotorelacji z prywatnych podróży i rodzinnych wakacji oraz przyjęć i innych wyjątkowych okazji wartych uwiecznienia. To także świetna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci w różnym wieku, które mają możliwość rozwijać ciekawość świata oraz swoje umiejętności w zakresie koordynacji ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji dzięki nauce sterowania dronem. Urządzenia o mniejszym zaawansowaniu technologicznym, które świetnie nadają się dla osób początkujących, dostępne są już w cenie od około tysiąca złotych, co sprawia, że są one dostępne dla każdego miłośnika technologii.

dji dron

Naprawy tylko w sprawdzonym serwisie

Drony bardzo często wyruszają w dalekie wyprawy i czasami trudno zareagować na nadciągające zagrożenia. Podmuch wiatru może zmienić nieco kurs urządzenia, może zostać ono zaatakowane przez ptaka lub może dojść do wielu innych kolizji, którym trudno zapobiec. Wtedy niestety pojawiają się dodatkowe koszty związane z posiadaniem takiego urządzenia, czyli koszty naprawy. Aby je ograniczyć, po pierwsze warto wybierać wysokiej jakości urządzenia od sprawdzonych producentów, które są o wiele bardziej odporne na tego typu wypadki oraz znacznie solidniejsze, dzięki czemu często uszkodzenia ograniczają się do kilku drobnych zarysowań, a nie do poważniejszych problemów z systemem.

W przypadku, gdy jednak dojdzie do usterek, które wymagają profesjonalnej naprawy, warto zgłaszać się do dedykowanego, fachowego serwisu z doświadczeniem. W nowoczesnych miejscach tego typu nie trzeba martwić się o wysokie koszty związane z naprawą oraz przede wszystkim o naciąganie na niepotrzebne wymiany czy naprawę nieistniejących usterek. Profesjonalne serwisy dronów DJI oferują wsparcie techniczne na najwyższym poziomie, szybką naprawę oraz oryginalne części zamienne w przystępnych cenach. Dzięki temu utrzymanie Twojego drona w dobrym stanie nie będzie kosztowało Cię majątku.