Kamizelka BHP

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo dzięki artykułom BHP

Przybory BHP to artykuły ochronne, które są przydatne w wielu miejscach pracy. Zazwyczaj są to miejsca, w których jesteśmy narażeni na serię drobnych wypadków czy uszkodzeń ciała. Przyborami BHP są okulary, nauszniki, kaski i maski ochronne. Służą one ochronie naszej głowy przed wszystkimi szkodliwymi substancjami czy przedmiotami, z którymi możemy spotkać się w trakcie wykonywania naszej pacy. Jeżeli pracujemy z trującymi środkami chemicznymi, koniecznie musimy mieć pełny strój ochronny. Ta sama zasada obowiązuje w wielu innych miejscach pracy, na przykład w warsztacie samochodowym, czy na placu budowy.

Kiedy możemy je zakupić?

Najczęściej artykuły ochronne służą nam do pracy, więc przy rozpoczynaniu pracy na nowym stanowisku, które wymaga odpowiedniego ubioru, musimy wybrać się do sklepu BHP. Naszym obowiązkiem na stanowisku pracy jest posiadanie odpowiedniego ubioru.

Tego wymaga prawo pracy, a poza tym zawsze dostajemy najważniejsze wytyczne od nowego pracodawcy. Jeżeli decydujemy się na pracę w miejscu, w którym będziemy narażeni na pewne rodzaje oparów czy niebezpiecznego dla oczu światła, wybieramy się do sklepu BHP po odpowiednie ochronne nauszniki i okulary. Dzięki nim będziemy bowiem odporni na wszelkie działania niepożądane.

Artykuły BHP

Odzież BHP

Odzież BHP przyda się nam w sytuacji, gdy nasza skóra może zostać narażona na oparzenia lub oblania różnymi substancjami. Odzież z odpowiedniego materiału ochroni nas przez ewentualnymi wypadkami przy pracy. Jest to konieczne w miejscach takich jak plac budowy, warsztat samochodowy, hala produkcyjna i wiele innych.

Warto wspomnieć, że strażacy także noszą specjalnie zaprojektowane mundury, kaski i obuwie, żeby mieć dodatkową ochronę przed pożarem.

Tak też my powinniśmy ochronić się przed negatywnymi skutkami naszej pracy. Odzież BHP, rękawice, okulary i nauszniki ochronne zapewnią nam potrzebną ochronę.

Rękawice BHP

Rękawice BHP służą jak wiadomo, do ochrony rąk i dłoni. Są one wykonane ze specjalnego tworzywa, które umożliwia nam pracę w nieco cięższych warunkach. Rękawice są dostępne w każdym sklepie BHP i można wybierać spośród wielu kolorów i wzorów, jednak najbardziej liczy się tworzywo i grubość materiału. Jest to ważna część całego ubioru, jaki trzeba posiadać w przypadku pracy w niecodziennych warunkach, zwłaszcza jeżeli łatwo możemy się poparzyć, oblać czymś gorącym lub chemicznym. Dzięki rękawicom możemy podnosić wiele gorących przedmiotów bez obaw, że stanie nam się coś złego.

Obuwie BHP

Obuwie BHP są jednym z najważniejszych artykułów, jakie można zakupić w sklepie BHP. Chronią one bowiem nasze stopy przed gorącymi substancjami. Ponadto, buty robocze są zaprojektowane w specjalny sposób i z odpowiedniego materiału. Jak podaje sklep BHP Gabi, buty robocze są niezbędne nawet w pracy magazyniera, chronią nogi nie tylko przed upadkiem nań ciężkich przedmiotów, ale również przygnieceniem. Koniecznie należy kupować buty z metalowymi noskami.

Posiadają one utwardzane powierzchnie, dzięki czemu nic nam się nie stanie, jeżeli spadnie nam na nogę coś ciężkiego. Ponadto, ich podeszwy są odporne na ślizganie się na wodzie, oleju i innych substancjach.