Dźwig samobieżny

Usługi dźwigowe – praktyczne zastosowanie

Każda budowa jest dużym wyzwaniem. Nie ma znaczenia czy jest to dom jednorodzinny czy duży wieżowiec, schemat prac jest podobny. Najpierw należy zdobyć odpowiednie zezwolenia by móc ruszyć z pracami. Następnie należy zatrudnić wykwalifikowaną ekipę, która sprosta realizacji projektu.

Na placu budowy obecne są też różnego rodzaju maszyny jak koparki, betoniarki czy ciężarówki do transportu. Bardzo ważne są też dźwigi, nawet w przypadku budowy zwykłego domu. Zakup dźwigu wiąże się z poważnymi kosztami, nie jest jednak koniecznością. Wiele firm oferuje wynajem tego sprzętu. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić.

Dobre rozwiązanie dla budownictwa i przemysłu

Profesjonalny wynajem dźwigu do pracy na budowie to bardzo dobre rozwiązanie. Profesjonalne firmy działające w tej branży oferują sprzęt wysokiej, jakości.

W ofertach można napotkać rozmaite rodzaje żurawi samochodowych o udźwigu wahającym się przeważnie przedziale 10-120 ton.

Można też znaleźć firmy, które oferują maszyny przenoszące cięższe ładunki. Długość wysięgników najczęściej mieszczą się w granicach od 16 do 60 metrów. Dzięki temu z łatwością można dopasować sprzęt do potrzeb.

Dużą zaletą wynajmu jest fakt, że te usługi są już objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto wszystkie dźwigi posiadają aktualne przeglądy i dozory techniczne. Są też oczywiście objęte właściwym ubezpieczeniem.

Najwygodniejsza z opcji proponowanych przez wypożyczalnie to wynajem żurawia z operatorem. Daje to pewność posiadania fachowej obsługi. Dzięki temu szybkość prac i ich precyzja znajdą się na wysokim poziomie.

Zakres usług dźwigowych

Dźwigi spełniają wiele zadań na placu budowy. Dzięki dobremu dopasowaniu sprzętu do potrzeb, możliwe stanie się wykonywanie wszelkich niezbędnych prac. Co bardzo istotne wszystkie działania odbędzie się z zachowaniem bezpieczeństwa.

Usługi dźwigowe

Usługi firm wynajmujących dźwigi wraz z obsługą operatorską to najczęściej załadunek i rozładunek towarów, kontenerów, montaż i demontaż hal, konstrukcji stalowych, elementów żelbetowych, ustawianie maszyn.

Wiele firm dodaje też inne elementy do swojej oferty. Cenną usługą jest też wynajem podnośników koszowych wraz z obsługą operatorską.

Tego typu sprzęt służy do montażu i konserwacji hal, konstrukcji stalowych i aluminiowych, reklam, prac dekarsko-blacharskich, konserwacji oświetlenia, pielęgnacji zieleni.

Podnośniki również mogą znaleźć swoje zastosowanie na budowie, wszystko zależy od rodzaju prac do wykonania.

Ułatwienie pracy

 

Obecnie niemal każdy większy plac budowy powinien być wyposażony w dźwig. Chodzi tu zarówno o ogromne inwestycje jak biurowce czy galerie handlowe jak też budowy domów czy remonty. Zakup dźwigu wymaga poniesienia dużych kosztów, co często nie wchodzi w grę. By zaoszczędzić i równocześnie zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, najlepiej go po prostu wynająć. Na rynku funkcjonuje wiele firm o bardzo bogatej ofercie.