traktor w pracy

Linia SAME – nadal króluje w polskich gospodarstwach

SAME to marka ciągników, która przez wiele lat była jednym z najpopularniejszych producentów maszyn rolniczych w Polsce. Historia włoskiego koncernu sięga aż 1942 roku, kiedy to marka rozpoczęła swoją działalność od projektowania silników chłodzonych powietrzem, w dalszej kolejności skupiając się jednak na rozwoju maszyn rolniczych i stworzeniu (w 1952 roku) pierwszego ciągnika z napędem na cztery koła.

Czym wyróżniają się tworzone przez nich maszyny, jak marka działa współcześnie i czy w dalszym ciągu jest tak popularna w polskich gospodarstwach? 

Maszyny i części do maszyn SAME 

SAME już od pierwszych lat swojej działalności łączyła się bardzo silnie z rozwojem branży rolniczej, tworząc szeroką gamę maszyn, ciągników oraz części do maszyn rolniczych gwarantujących najwyższą jakość, wydajność i dynamikę pracy. Od opracowania pierwszego ciągnika z napędem na cztery koła w 1952 roku po maszyny wychodzące w serii SAME dziś, niemiecko-włoski producent stawia nieustannie na innowację i nowatorskie wykorzystanie nowoczesnych technologii w zakresie konstrukcji oraz obsługi maszyn rolniczych.

W efekcie, obok najwyższej sprawności, trwałości, przystosowania do intensywnej pracy i gotowości do działania w każdych warunkach, maszyny SAME wykazują się nowoczesnym designem, intuicyjną obsługą, najwyższym bezpieczeństwem użytkowania i niezawodnością, niezależnie od zadań jakie będą im powierzone. 

Korzystając z maszyn SAME warto zadbać o to, by wszystkie części stosowane podczas regularnej konserwacji i okresowej wymiany elementów zużywających się pochodziły wyłącznie z zaufanych źródeł. Najbardziej optymalną i zalecaną przez producenta drogą są nowe, oryginalne części do maszyn rolniczych SAME dostępne u sprawdzonych dystrybutorów oraz w autoryzowanych warsztatach.

Dlaczego to tak istotne?

Choć maszyny SAME są najwyższej klasy sprzętem rolniczym gwarantującym lata bezawaryjnej pracy i doskonałą wydajność nawet w trudnych warunkach, bez odpowiednio dobranych części będą narażone na usterki i problemy techniczne. Nieoryginalne zamienniki i części używane nie mogą dać stuprocentowej gwarancji sprawności i idealnego dopasowania do konkretnego modelu ciągnika.

Aby przedłużyć żywotność wszystkich elementów roboczych w maszynach SAME, producent dostarcza na rynek wysokiej jakości części wykorzystywane także podczas oryginalnego montażu ciągników. 

Zalety, jakość i klasa – maszyny SAME na przestrzeni lat 

Niska awaryjność to skutek wieloletniej pracy nad jakością wykorzystywanych materiałów oraz doskonaleniem technologii wykorzystywanych we wszystkich elementach pracujących maszyn rolniczych. Wiadomym jest, że są to sprzęty o wysokich wymaganiach, poddawane na co dzień ogromnym obciążeniom i często pracujące w warunkach, w jakich słabsze systemy mogłyby sobie nie poradzić. W ciągnikach SAME zyskujesz gwarancję:

  • niezawodnej pracy,
  • solidnej konstrukcji,
  • wysokiej trwałości części,
  • wysokiego poziomu bezpieczeństwa. 

Tym, co wyróżnia maszyny SAME na tle konkurencji są nie tylko lata obecności na rynku i doskonalenia wszystkich projektów, jakie pojawiają się w liniach produktowych marki. Rolnicy korzystający z ciągników włoskiego producenta chwalą przede wszystkim solidną konstrukcję i praktyczne rozwiązania, ale także dużą ekonomię eksploatacji maszyn.

Przy niskim zużyciu paliwa, zachowaniu wszystkich norm emisyjnych oraz odpowiednim rozłożeniu mocy maszyny SAME pracują dynamicznie, wydajnie, ale bez nadmiernego obciążania silnika i budżetu gospodarstwa.

Redukcja kosztów utrzymania przy zachowaniu najwyższej sprawności? Marka SAME zdaje się wiedzieć, jak skutecznie pogodzić wszystkie wymagania współczesnego rolnika. 

Maszyny rolnicze SAME Deutz-Fahr (SDF)

Jako jeden z wiodących producentów maszyn rolniczych na cały rynek europejski, SAME przejęło w 1971 roku produkcję Lamborghini Trattori, by następnie przejąć także markę Hurlimann (w 1977 roku) oraz Deutz-Fahr (w 1995 roku).

Obecnie SAME występuje na rynku pod nazwą SAME Deutz-Fahr (SDF) i dostarcza na rynek maszyny rolnicze pod markami Deutz-Fahr, SAME, Lamborghini i Hurlimann. Patrząc z tej perspektywy na marki ciągników, traktorów i maszyn poruszających się po polskich polach, dość łatwo stwierdzić że zarówno seria maszyn SAME, jak i pozostałe marki działające pod szyldem SDF rozwijają się prężnie na naszym rynku i dostarczają klientom najwyższej jakości maszyny i sprzęt niezbędne do sprawnej obsługi zarówno małych, jak i dużych gospodarstw.