rozrzutnik

Rozrzutniki obornika – czyli jak ułatwić sobie pracę.

Jeżeli pracujesz na roli, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ciężka jest to praca. Każdy rodzaj jej uproszczenia i ułatwienia jest więc na wagę złota. Jedną z maszyn, która może pomóc ci w ułatwieniu sobie pracy, jest rozrzutnik obornika. Na rynku jest wiele różnych modeli tego typu sprzętu, różniących się między sobą różnymi parametrami. Do swojego gospodarstwa możesz zakupić zarówno maszyny duże, jak i te mniejsze – w zależności od tego, czego będziesz potrzebować.

Taka maszyna naprawdę pozwoli ci na znaczne ułatwienie sobie pracy – prawda jest taka, że możliwości tych maszyn są naprawdę całkiem spore. Jeżeli więc chcesz, aby twoja praca stała się chociaż odrobinę lżejsza, to zdecydowanie powinieneś rozważyć właśnie zakup takiej maszyny. Inwestycja w nią zdecydowanie ci się opłaci i szybko zwróci.

Po co inwestować w rozrzutniki obornika

W rozrzutniki obornika warto jest inwestować, ponieważ są naprawdę bardzo pożyteczne i funkcjonalne. Jeżeli nie chcesz samodzielnie mierzyć się z zadaniem rozrzucenia obornika, to zdecydowanie możesz wsiąść na traktor, który będzie za sobą taki rozrzutnik ciągnął. Taki rozrzutnik w mig rozrzuci wszystko co trzeba na takiej powierzchni, na jakiej chcesz. Z łatwością pozbędziesz się zbędnego balastu i sprawisz, że twoja ziemia będzie znacznie lepiej nawożona. Taki obornik jest dużo zdrowszą alternatywą dla nawozów sztucznych, kupionych w sklepach, dlatego warto go stosować tak często, jak jest to możliwe i zalecane.

Na szczęście, tak jak już zostało wspomniane, na rynku jest wiele różnych rodzajów rozrzutników obornika, więc będziesz w stanie dobrać jego rozmiar odpowiednio do rozmiaru twojego pola, na którym chcesz go stosować. Rozrzutniki mogą mieć pojemność od kilku do nawet kilkunastu ton ładowności nominalnej. Zdecydowanie więc będziesz mieć spory wybór przed sobą. Pytanie tylko brzmi, gdzie najlepiej jest kupować takie maszyny, aby mieć pewność co do ich jakości?

rozrzutnik_obronika

Gdzie kupować rozrzutniki obornika i inne maszyny rolnicze?

Jeżeli przymierzasz się do zakupu rozrzutnika obornika, to z pewnością zastanawiasz się, w którym sklepie lub od którego producenta nabyć taką maszynę. Doskonałym pomysłem, jest nabycie maszyny rolniczej w firmie Jaskot, gdzie znajdziesz wiele różnych modeli – i tych mniejszych i tych większych. Najmniejsze modele mają 3 tony ładowności nominalnej, a te największe nawet do 12 ton, czyli czterokrotnie więcej. Oczywiście będziesz w stanie nabyć tutaj także rozrzutniki mieszczące się w obrębie tej skali, ale mające inną ładowność nominalną. W firmie Jaskot znajdziesz więc coś dla małych, średnich i dużych gospodarstw.

Pamiętaj, ułatwianie sobie pracy sprawi, że będziesz w stanie zrobić więcej, męcząc się przy tym mniej. Chyba nie warto przepracowywać się wyłącznie dla samego etosu pracy, całkowicie pomijając to, czy zadanie zostało wykonane, czy nie. Pamiętaj, ścianę możesz pomalować małym pędzlem lub wielkim wałkiem – to samo się tyczy pracy na farmie – możesz wszystko robić ręcznie, ale równie dobrze możesz część rzeczy zautomatyzować. To do ciebie należy wybór – czy wolisz sam rozrzucać obornik, czy jednak wolisz zainwestować w dobrej jakości rozrzutnik obornika, który niejako wszystko zrobi za ciebie. Pamiętaj, czasu nikt ci nie zwróci, a dobra inwestycja zwróci się sama po pewnym czasie.