Specjalistyczne oświetlanie biura – jak powinno przebiegać?

Wszystkie przestrzenie robocze wymagają odpowiedniego oświetlenia, którego wartości są często dyktowane zapisami w BHP i Kodeksie pracy. Pracodawca ma w końcu obowiązek zapewnienia swoim podwładnym właściwych warunków pracy, w tym komfortu świetlnego gwarantującego pełne skupienie na wykonywanych zadaniach i brak zmęczenia przez zbyt wysokie lub zbyt niskie natężenie światła. Oświetlenie ledowe biura wydaje się jednym z najkorzystniejszych obecnie rozwiązań w zakresie doświetlania stanowisk pracy dla projektantów, księgowych czy pracowników działających na co dzień przed ekranem komputerowym. Jak powinno przebiegać specjalistyczne oświetlanie biura?

Jak stworzyć komfortowe warunki pracy w biurze?

Według ogólnych założeń i obowiązujących przepisów regulujących jakość montowanego w biurach oświetlenia,  pomieszczenia biurowe powinny posiadać dostęp do światła naturalnego uzupełnianego jedynie poprzez specjalistyczne oświetlenie dla firm. Nie wystarczy zamontować w przestrzeni biurowej przypadkowych lamp sufitowych i biurkowych, by zagwarantować pracownikom najwyższy komfort pracy – jedynie odpowiedni projekt całej instalacji oświetleniowej może zapewnić jakość oświetlenia zgodną z przepisami.

Poprawne oświetlenie stanowiska pracy w biurze powinno uwzględniać wszystkie czynniki występujące na danym stanowisku,traktując powierzchnię biurową jako przestrzeń o różnorodnych wymaganiach. Należy pamiętać przecież, że praca biurowa to nie tylko czas spędzony przed monitorem komputera, ale też różnego rodzaju spotkania, konferencje, obsługa recepcji, praca z dokumentami czy prace archiwalne, dla których wymagania oświetleniowe będą znacznie inne niż przy stanowisku z komputerem.

Oświetlenie ledowe biura – o tym warto pamiętać

Oświetlenie biurowe powinno być projektowane z myślą o pewnej równowadze świetlnej w otoczeniu, tak by oczy pracowników przebywających w różnych pomieszczeniach mogły bez problemu adaptować się do zmiennych warunków. Producent oświetlenia biurowego, marka Globus Lighting podkreśla, że duża różnorodność lamp biurowych wykorzystujących technologię LED i odpowiednie zaprojektowanie całej infrastruktury oświetlenia w pomieszczeniu to jedyna gwarancja na wykorzystanie pełnego potencjału nowej technologii i stworzenie najlepszych warunków pracy.

Na dobre oświetlenie miejsca pracy w biurze wpływa nie tylko dostęp do światła naturalnego, ale też możliwość dostosowania natężenia światła do specyficznych warunków pracy na danym stanowisku, brak efektu olśnienia i oślepienia z powodu zbyt ostrego światła, temperatura barwowa światła, czy wreszcie kontrast świetlny w pomieszczeniu. Oświetlenie ledowe biura zdaje się spełniać wszystkie powyższe warunki bez większych problemów, zapewniając ogromne możliwości projektowe dla każdego biura.

oświetlenie biurowe

Oświetlenie dla firm w technologii LED

Marka Globus Lighting, jako producent oświetlenia biurowego przygotowała w swojej ofercie ogromną różnorodność nowoczesnych opraw LED przystosowanych do pracy na różnych stanowiskach we wszelkiego rodzaju biurach. Mnogość jej projektów i możliwych zastosowań sprawiła, że to właśnie oświetlenie ledowe biura z pomocą proponowanych przez markę rozwiązań stało się dla wielu firm wyznacznikiem jakości i poziomem, do którego warto dążyć. Oświetlenie biurowe LED gwarantuje wysokie oszczędności energetyczne, obniżając często koszty utrzymania oświetlenia nawet o 80% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Jeśli dodamy to tego długą żywotność, wysoki komfort świetlny poprawiający warunki pracy i możliwość ograniczenia prac konserwatorskich do minimum, inwestycja w oświetlenie dla firm w technologii LED wyda się naprawdę korzystnym posunięciem.

Stworzenie właściwych warunków pracy jest priorytetem nie tylko na bardziej wymagających stanowiskach w obiektach przemysłowych, ale także w biurach, gdzie zmęczenie wzroku przy niewłaściwym oświetleniu dostrzegalne jest niezwykle szybko. Technologia LED gwarantuje oświetlenie dla firm, dzięki któremu zapewnienie najbardziej komfortowych warunków pracy przez pracodawców staje się niezwykle proste.