Ścieżki ogrodowe

Ścieżki ogrodowe

Ścieżka ogrodowa to świetna i innowacyjna ozdoba dla naszego domu, która jest również funkcjonalnym elementem posesji. Ścieżka ogrodowa może być stworzona z różnych kolorów, wzorów oraz materiałów. Najczęściej wybieranym do tego celu surowcem jest popularna kostka brukowa. Można wybrać różne jej kolory oraz kształty, żeby nadać naszej ścieżce ogrodowej niebanalny wygląd czy kształt. Ważne jest jednak dokonanie odpowiedniego wyboru i przestrzeganie wszystkich zasad – należy wykonywać wszystkie prace zgodnie z zasadą ‘’krok po kroku’’. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy kładziemy ścieżkę z kostki brukowej pierwszy raz.

Jak zaprojektować ścieżkę ogrodową?

Projektowaniem ścieżek ogrodowych zwykle zajmuje się specjalista lub architekt ogrodowy. Jest to ważny element, zwłaszcza przy projektowaniu ogrodu i całej posesji. Jeżeli natomiast chcemy ścieżkę ogrodową dopiero ułożyć na swoim ogrodzie, musimy koniecznie dopasować ją do stylu naszego domu i ogrodu. Najlepiej projekt zlecić doświadczonemu architektowi lub specjaliście od różnych ogrodowych projektów. Samemu ciężko projektować ważny element ogrodu, jeżeli nie znamy się na tym. Na początek najważniejsze jest dokonanie wszystkich istotnych pomiarów i planowanie kolorów oraz ewentualnych wzorów, jakie będzie posiadała owa ścieżka.

Ścieżki w ogrodzie

Jaka ścieżka ogrodowa będzie dla nas odpowiednia?

Ścieżka ogrodowa, która będzie całkowicie odpowiednia dla nas, to taka, która będzie pasować i do ogrodu i do stylu domu. Ważne jest to, żeby wszystkie elementy znajdujące się na naszej posesji, komponowały się. Czasem bardzo trudno zdecydować się na odpowiednią dla nas ścieżkę ogrodową, zwłaszcza, jeżeli nasz dom zbudowany jest w dość niecodziennym stylu. Warto w takim momencie wybrać się do architekta ogrodowego. Ewentualnie, zawsze można skorzystać ze skarbnicy wiedz i porad, jaką jest Internet.

Ścieżka ogrodowa z kostki brukowej

Ścieżka ogrodowa z kostki brukowej to najpopularniejszy rodzaj ścieżek, jakie możemy spotkać. Wiele osób bardzo często decyduje się na wybór takiej a nie innej ścieżki ogrodowej, ze względu na wiele zalet i właściwości kostki brukowej.

Jest ona odporna na deszcze, niskie i wysokie temperatury, duży nacisk i brud. Ścieżka wybudowana za pomocą kostki brukowej nie tylko będzie się pięknie prezentować ale też będzie ona odporna na wiele różnych rzeczy.

Kostka brukowa bowiem jest bardzo trwałym i wytrzymałym surowcem. Jest ona odporna na deszcze, niskie i wysokie temperatury, duży nacisk i brud. Ścieżka wybudowana za pomocą kostki brukowej nie tylko będzie się pięknie prezentować ale też będzie ona odporna na wiele różnych rzeczy. Dodatkowo, jeżeli ułożymy kostkę brukową w różne wzory, efekt będzie jeszcze ciekawszy.

Kiedy się zdecydować na ścieżkę ogrodową z kostki brukowej?

„Na ścieżkę ogrodową wykonaną z kostki brukowej możemy zdecydować się w momencie, gdy remontujemy nasz dom i ogród lub gdy budujemy nowy. Jeżeli nie jesteśmy do końca zadowoleni z wyglądu naszego ogrodu, także możemy pomyśleć o dodatkowej funkcjonalnej ozdobie, jaką z pewnością jest ścieżka. Ścieżki ogrodowe jednak nie są budowane tylko na prywatnych posesjach, można je spotkać także w innych miejscach. Jednak w sprawie zaprojektowania i założenia takiej ścieżki ogrodowej warto skonsultować decyzję z firmą ogrodniczą, która oferuje usługę małej architektury w Warszawie lub w innym mieście.