maszyna rolnicza

Najpopularniejsze maszyny marki SaMASZ

Firma SaMASZ to polski producent wysokiej jakości maszyn rolniczych oraz komunalnych z siedzibą w Zabłudowie. Marka ta posiada ponad 35-letnie doświadczenie w projektowaniu i budowie maszyn.

Jest jednym z najlepiej rozwijających się polskich przedsiębiorstw o zasięgu międzynarodowym i jednym z czołowych producentów maszyn rolniczych oraz komunalnych w Europie. Sprzedaje swoje maszyny do ponad 50 państw na całym świecie. Firma SaMASZ ma w swojej ofercie ponad 300 typów maszyn m.in.: kosiarki bębnowe, dyskowe, przetrząsacze, zgrabiarki, wozy paszowe, ramiona wysięgnikowe, mulczery, pługi śnieżne i wiele więcej. 

Kosiarki dyskowe

Pasza uzyskiwana ze skoszonych traw to jeden z najlepszych, a zarazem najtańszych pokarmów dla zwierząt hodowlanych. Otrzymany w ten sposób pokos bardzo łatwo można przerobić na pełnowartościowy pokarm dla krów. Kosiarki dyskowe SaMASZ sprawdzą się idealnie jako urządzenie służące do koszenia areału i pozyskiwania ze skoszonych traw pokarmu dla zwierząt. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji kosiarki dyskowe wywierają mały nacisk na podłoże, dzięki czemu darń jest chroniona przed uszkodzeniami.

Niskie koszty eksploatacji sprawiają, że kosiarki dyskowe są często wybierane przez rolników. Dodatkowo, w zależności od wybranego modelu, kosiarki tego typu sprawdzą się w różnym terenie, zarówno nizinnym jak i górzystym. Kosiarki dyskowe to jedne z maszyn SaMASZ gwarantujące wydajność, wysoką jakość wykonania oraz długoletnią sprawność. 

Kosiarki bębnowe

Kosiarki bębnowe marki SaMASZ, występują w dwóch wersjach, czołowej i tylnej. Są to znakomite urządzenia, które charakteryzują się doskonałym kopiowaniem terenu, dzięki zastosowaniu specjalistycznego zawieszenia z systemem sprężyn. Kosiarki czołowe można używać równocześnie z tylnymi, dzięki czemu uzyskuje się zestaw o szerokości roboczej nawet 6 m, co znacząco zwiększa wydajność prac, szczególnie na większych obszarach.

Kosiarki bębnowe są bardzo proste w obsłudze dzięki swojej nieskomplikowanej budowie. Charakteryzują się wygodą transportu oraz możliwością agregowania z ciągnikami o mniejszej mocy. Kosiarki bębnowe marki SaMASZ to znane i cenione urządzenia o wysokiej wydajności i trwałości. 

maszyny rolnictwo

Kosiarki bijakowe

Kosiarki bijakowe, znane także jako mulczery, są to maszyny, które bardzo często używane są do pielęgnacji wszelkiego rodzaju terenów zielonych, infrastruktury komunalnej, sadów i zieleni miejskiej. Dzięki swojej mocy i niezawodności świetnie koszą nie tylko trawy, ale także zarośla, krzaki, usuwają chwasty i koszą pobocza dróg i przydrożne rowy.

Skoszona trawa zostaje rozrzucona równomiernie po całej nawierzchni, dzięki czemu otrzymywany jest naturalny pokos, a resztki roślinne są mineralizowane i trafiają z powrotem do gleby. Kosiarki firmy SaMASZ podzielone są na klasy lekką, średnią oraz ciężką. Klasy te określają gabaryty oraz wydajność kosiarek, dzięki czemu klient łatwo dobierze odpowiedni model do własnych potrzeb.

Zgrabiarki

To maszyny rolnicze służące do mechanicznego zagrabiania suchej trawy lub siana. Firma SaMASZ oferuje najwyższej jakości zgrabiarki, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwalają na wydajną i ekonomiczną pracę, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i czasu. Marka SaMASZ posiada w swojej ofercie zgrabiarki 1 i 2 – karuzelowe zawieszane, 1 – karuzelowe ciągnione, 2 – karuzelowe, szeregowe oraz grzebieniowe.

Przetrząsacze

Przetrząsacze to maszyny rolnicze służące do przetrząsania skoszonej zielonki lub siana w celu przyspieszenia procesu suszenia. Firma SaMASZ oferuje przetrząsacze zawieszane oraz karuzelowe ciągnione. Są to wysokiej klasy urządzenia, które charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz wysoką wydajnością. Dzięki swojej budowie i mocnej konstrukcji poradzą sobie one nawet z najgęstszym pokosem.