agregat-tynkarski

Agregat tynkarski

Agregaty do tynkowania znalazły bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Są przydatne przy stawianiu budynków, podczas ich przebudowy oraz remontu. Ich wielofunkcyjność pozwala niezwykle sprawnie i w szybkim tempie wykonać poszczególne działania. Ich wydajność doceniło już wiele firm budowlanych na całym świecie. Poosiadają one zarówno silniki elektryczne, jak i spalinowe.

Do najbardziej przydatnych agregatów tego typu należą te łączące w sobie maszynkę do tynku z maszyną tłoczącą go do pomp. Poszczególne składniki łączone są ze sobą w jednym urządzeniu, co pozwala uzyskać pożądaną konsystencję. Po wykonaniu tej czynności całość przelewana jest do pomp, dzięki którym możliwe jest nanoszenie tynku na poszczególne obszary budynku.

Agregaty tynkarskie mogą służyć do wylewania zaprawy na podłoże, ściany lub sufity. W tym miejscu warto również wspomnieć o tzw. mixokretach, czyli mieszarkach betonu. Maszyny te służą także do transportowania betonu na znaczne odległości – zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Zastosowanie agregatów tynkarskich ze względu na ich wysoką wydajność, w dużej mierze przyczyniło się do automatyzacji wielu prostych prac budowlanych. To nowoczesne urządzenie jest wielkim krokiem naprzód współczesnego budownictwa.

Usprawnienie prac budowlanych, oszczędność czasu i wysiłku to główne zalety agregatów tynkarskich. Dlaczego tak się dzieje ? Otóż nowoczesne maszyny tynkarskie w sposób ciągły i w pełni automatyczny nie tylko mieszają, ale także pompują wszystkie fabryczne suche zaprawy na bazie gipsu, wapna i cementu. Ponadto przystosowane są do mechanicznego urabiania z wodą, dzięki czemu nadają im konsystencję zapraw gotowych do zastosowania. Dodatkowymi zaletami agregatów tynkarskich są wzorowe bezpieczeństwo pracy oraz perfekcyjną techniką wykonania.

Źródło zdjęcia: commons.wikimedia.org